اخبار جدید

 ورود شرکت سرمایه‌گذاری کردستان به بورس

دبیر کانون شرکت‌های سرمایه گذاری ضمن اعلام ورود شرکت سرمایه گذاری استان کردستان به صورت پایلوت در بورس، علت تعلل شرکت‌های سرمایه گذاری استانی برای تبدیل شدن به سهامی عام را تشریح کرد. بزودی قرار است کلیه شرکتهای سرمایه گذاری عدالت استانی پس از کسب شرایط واخذ استانداردهای لازم وارد بازار بورس یا فرابورس شوند

 واگذاری سهام عدالت 4 میلیون کارگر

 عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با اعلام اینکه قرار است جمع بندی نشست دلایل تاخیر در واگذاری سهام عدالت کارگران توسط وزیر کار به اطلاع رئیس جمهور برسد، گفت: تعداد کارگرانی که منتظر دریافت سهام عدالت هستند 4 میلیون نفر برآورد می شوند

جزئیات سهام عدالت کارگران و جایگاه بازار کار در نقشه جامع علمی کشور


ضرورت نگاه نقشه جامع علمی کشور به نیاز بازار کار و فضای کسب و کار و آخرین جزئیات پرداخت سهام عدالت کارگران، از جمله نکاتی است که در مصاحبه فارس با معاون وزیر کار به آن پرداخته شده است.

 

 
تبدیل22 شرکت سرمایه‌گذاری استانی به سهامی عام

 

عضو مدیره شرکت سرمایه گذاری استان تهران از تبدیل 22 شرکت سرمایه گذاری استانی به سهامی عام خبر داد.

 

محمد جواد شیخ ـ عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استان تهران ـ در گفت‌و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به آخرین وضعیت پذیرش شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در بورس اوراق بهادار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 22 شرکت از 30 شرکت سرمایه گذاری استانی به سهامی عام تبدیل شده‌اند و این شرکتها در سال 90 وارد بورس می شوند.

وی به مراحل ورود به بورس شرکت‌های سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود: شرکت‌های سرمایه گذاری استانی باید ابتدا به سهامی عام تبدیل شوند و بعد از افزایش سرمایه و ثبت، در بورس پذیرفته شوند.

وی به ثبت شرکت سرمایه گذاری استان کردستان اشاره و خاطرنشان کرد:شرکت سرمایه گذاری کردستان بعد از تبدیل شدن به سهامی عام، ثبت شده است و در صورتی که مراحل افزایش سرمایه این شرکت طی شود،این شرکت سرمایه گذاری در بورس پذیرش می شود.

شیخ در مورد ورود شرکت‌های تعاونی‌ به بورس گفت:شرکتهای تعاونی برای ورود به بورس مشکل نرم افزاری و قوانین و مقررات دارند و ابتدا باید مشکلات ورود آنها برطرف شود.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر سه نوع شرکت شامل شرکت‌های سهامی خاص، شرکت‌های تعاونی سهامی عام و شرکت‌های در حال تبدیل به سهامی عام وجود دارد که از این میان عمده شرکت‌ها سهامی خاص هستند و برای ورود به بورس باید افزایش سرمایه داده و به سهامی عام تبدیل شوند.

این در حالی است که طبق قانون مردم سهامداران شرکت‌های سرمایه گذاری استانی خواهند بود ولی شرکت‌هایی که قصد دارند وارد بورس شوند باید اساسنامه خود را به اساسنامه نمونه شرکت‌های سرمایه گذاری استانی که توسط سازمان بورس تهیه و ابلاغ شده است، تغییر دهند.

طبق مصوبه شورای اجرای سیاست‌های اصل44 قانون اساسی، سازمان بورس و سازمان خصوصی سازی مکلف بودند تا پایان سال 88 شرکت‌های سرمایه گذاری استانی را وارد بورس و فرابورس کنند، ولی متاسفانه در 2 سال گذشته اقدامی در این راستا انجام نشده است.

وجود اختلاف نظرهایی برای تبدیل شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به سهامی عام و نیز تغییر اساسنامه شرکت‌ها و مهم تر از آن عدم اراده مدیران این شرکت‌ها به تغییر، باعث شده است تا روند تبدیل30 شرکت سرمایه گذاری استانی به سهامی عام با کندی مواجه شود.

 

تمدید زمان ثبت‌نام از کارگران فصلی مشمول سهام عدالت تا پایان اردیبهشت

مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های سهام عدالت گفت:‌ طبق آخرین اطلاعات واصله ثبت نام از کارگران فصلی و ساختمانی مشمول سهام عدالت از طریق سایت وزارت کار تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه تمدید شد.

/ 0 نظر / 31 بازدید