کارگران ساختمانی

 

 

کارگران ساختمانی مشمول سهام عدالت طی هفته جاری تعیین تکلیف می‌شوند

 

مدیرکل سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به نحوه واگذاری سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی گفت: حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر در این خصوص ثبتنام کردند که پالایش اطلاعات آنها طی هفته جاری نهایی می‌شود

زهرا مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: در حال حاضر اطلاعات افراد از طریق وزارت کار به سازمان خصوصی سازی ارسال شده و مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید که اطلاعات افراد غربال شود.

وی ادامه داد: هم اکنون نزدیک به 3 میلیون و 200 هزار نفر در این راستا ثبتنام کردند و پالایش اطلاعات طی هفته جاری نهایی خواهد شد.

مدیرکل سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه تطبیق اطلاعات افراد زمان‌بر نیست،‌ گفت: به نظر می‌رسد کمتر از 30 درصد اطلاعات موجود ثبت‏شده تکراری باشد.

مرادی تاکید کرد: در هفته جاری اطلاعات موجود طبقه‌بندی خواهد شد و افرادی که ثبت‌نام کرده یا دعوت‌نامه برای آنها ارسال شده باید از افراد جدید تفکیک شوند.

به گفته این مقام مسئول، افرادی که تاکنون سهام دریافت نکردند باید روال جاری طرح را طی کنند اما افرادی که در گذشته با ثبت‌نام، دعوت‌نامه گرفته اما پیگیری نکردند به تعاونی‌های سهام عدالت معرفی خواهند شد.

مدیرکل سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی‌سازی در خصوص کسری سبد سهام عدالت و نحوه واگذاری سهام به کارگران، تصریح کرد: نزدیک به 80 هزار میلیارد ریال سهام مربوط به شرکت‌هایی است که لیست آن به هیئت وزیران پیشنهاد شده تا تصویب شود تا این شرکت‌ها به 56 شرکت قبلی در بحث سهام عدالت بپیوندند.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک به یک ماه است که این لیست از سوی سازمان خصوصی‌سازی پیشنهاد شده اما تاکنون جوابی داده نشده است.

وی در خصوص حداکثر سقف واگذاری سهام عدالت، بیان داشت: طبق قانون 6 دهک مشمول می‌شوند که تا سقف 43 الی 44 میلیون مشمول سهام عدالت می‌شوند.

به گفته مرادی، نزدیک به 40 میلیون نفر سهامدار نهایی وجود دارد و اکنون برای 45 میلیون نفر دعوت‌نامه ارسال شده است. این 5 میلیون نفر برای ثبت‌نام مراجعه نکردند و این تعداد بدون احتساب آمار مربوط به ثبت‌نام کارگران است.

مدیرکل سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی‌سازی یادآور شد: بین آمار ثبت‌نام نهایی و افرادی که دعوت‌نامه گرفتند فاصله وجود دارد که به جای آنها کارگران فصلی و ساختمانی از سهام استفاده خواهند کرد.

وی در خصوص واگذاری سهام عدالت به باقی‏مانده کارگران با توجه به پر شدن حداکثر سقف واگذاری سهام عدالت طبق قانون، بیان داشت: این موضوع نیاز به قانون دارد و باید مسئولان تصمیم‌گیری کنند و از حیطه وظایف ما خارج است.

 

/ 0 نظر / 25 بازدید