سهام عدالت 4ساله شد

 


 

در حالی ششم آبان سالروز آغاز واگذاری سهام عدالت را پشت سر گذاشتیم که بازخوانی گزارش ماه گذشته کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای اصل 44 مجلس شامل 17 مشکل ، 8 اشکال و 4 پیشنهاد مهم درباره سهام عدالت خالی از لطف نیست.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، روز پنج شنبه گذشته ششم آبان مصادف بود با چهارمین سالروز آغاز واگذاری سهام عدالت و این مساله بهانه ای شد تا نگاهی اجمالی و گذرا به پرونده این طرح ابتکاری و ملی دولت نهم داشته باشیم تا ببینیم از 6 آبان 85 که اولین سهام عدالت واگذار شد تا به امروز، این طرح چه فراز و نشیبی را طی کرده است.

به همین دلیل گزارش ماه گذشته کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای اصل 44 مجلس درباره سهام عدالت را بازخوانی کردیم.

 

کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی دومین گزارش خود را که مربوط به وضعیت سهام عدالت بود ماه گذشته در صحن علنی مجلس قرائت کرد تا مشکلات و جالش‌های فراروی اجرای اصل44 و گزارش‌های دستگاه‌های اجرایی در خصوص اجرای این اصل در قالب دو گزارش جداگانه قرائت شود.

 

پاسخ وزارت اقتصاد به مجلس

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به دو گزارش مجلس در مورد نحوه توزیع سهام عدالت و پاسخ وزارت امور اقتصادی و دارایی به بخشی از این گزارشها افزود: بخشهایی از این گزارشهای مجلس منصفانه و وارد است، بنابراین در این زمینه تعدیلاتی را اعمال کرده ایم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات سازمان خصوصی سازی برای بخشهای مختلف سهام عدالت نظیر آسیب شناسی و غیره اظهار داشت: سازمان دارای دغدغه هایی در این زمینه است، بخشی از این نگرانی ها مربوط به گروههای ذی نفعی می شود که تاکنون نتوانستند سهام عدالت دریافت کنند.

نوری با بیان اینکه علاوه بر سهام عدالتی که سازمان تاکنون برای 42 میلیون نفر مشمول در نظر گرفته است، ممکن است که گروه جدید دیگری برای دریافت سهام عدالت معرفی شوند، افزود: پیگیری های لازم برای افزودن یک دهک دیگر به دهکهای شناسایی شده در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

/ 0 نظر / 36 بازدید