ورود شرکتهای سرمایه گذاری استانی به بازار های سرمایه

 

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مقدمات ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به فرابورس فراهم شده است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ محمدرحیم احمدوند با اشاره به اینکه تاکنون به بیش از 40 میلیون نفر سهام عدالت توزیع شده است، اظهار داشت: با ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به فرابورس، مقدمات اهداف اصلی توزیع سهام عدالت شامل گسترش مالکیت عمومی به منظور تامین عدالت اجتماعی و تشویق اقشار عمومی به سرمایه‌گذاری تحقق خواهد یافت.

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه شرکت‌های با ارزش دولت در قالب سهام عدالت واگذار شده است، گفت : بیش از 40 درصد از ارزش واگذاری‌های صورت گرفته در سبد سهام عدالت در دسته صنایع مهم و راهبردی نظیر پالایشگاه‌های نفت، مخابرات، فولاد و پتروشیمی‌ها بوده است.

وی با تاکید بر اینکه واگذاری سهام عدالت، فرهنگ سهامدارای را در کشور ارتقا می‌دهد، اظهار داشت: تاکنون با توزیع سهام عدالت بیش از 40 میلیون نفر به عنوان سهامداران عدالت شناخته شده اند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، احمدوند با اشاره به اینکه به تعداد سهامداران حاضر در تالار شیشه‌ای با ورود سهامداران عدالت در آینده ی نزدیک به بیش از 40 میلیون نفر افزایش می‌یابد، اظهار داشت: تمامی سهامداران عدالت برای مبادله سهامشان در بازار سرمایه نیازمند به دریافت کد سهامداری هستند، بنابراین با ورود این سهامداران به بورس می‌توان از رشد فرهنگ سهامداری صحبت کرد/

 

/ 0 نظر / 27 بازدید