ماموریت وزارت اقتصاد برای فروش سهام عدالت

هیات وزیران وزرات اقتصاد و دارایی را مامور کرد برای طراحی امکان خرید و فروش و آزاد سازیˈسهام عدالتˈ تدابیر لازم را ارائه و پیشنهاد کند
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری هیات دولت عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد.
در  این جلسه سازمان خصوصی سازی گزارشی از آخرین روند واگذاری ها، اقدامات، چالش ها و مسایل پیش رو به هیات دولت ارایه کرد.
به موجب این گزارش حجم بالای واگذاری ها به عنوان رد دیون دولت، واگذاری مستقیم و غیررقابتی شرکت ها، عدم تناسب سبد سهام تخصیصی و مصوب با موضوع فعالیت طلبکاران و موارد انحراف از قانون و سیاست های کلی به عنوان چالش های عمده خصوصی سازی معرفی شد. 
هیات وزیران با تاکید بر ضرورت تسریع در خصوصی سازی، وزارت امور اقتصاد و دارایی را مامور نمود تا با هدف تقویت و تسهیل خصوصی سازی و تحقق واقعی آن در کشور نسبت به بررسی دقیق فرآیند و اقدامات انجام شده در موضوع خصوصی سازی اقدام و همچنین در خصوص ساز و کار و آزادسازی سهام عدالت و برقراری امکان خرید و فروش آن، تدابیر لازم را پیشنهاد نماید.

علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در این باره می‌گوید: آزادسازی سهام عدالت از طریق صندوق‌های قابل معامله امکان‌پذیر است. اجرای این طرح از نظر بازار سرمایه منعی ندارد، ضمن اینکه اجرایی شدن این طرح نیازمند قانون است و باید مجلس در این زمینه تصمیم گیر باشد.

وی می افزاید: هم اکنون صندوق های قابل معامله یا ETF ها، صندوق های آتی، صندوق‌های سرمایه گذاری‌های مشترک و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس راه اندازی شده است و آزادسازی سهام عدالت از طریق آنها می تواند انجام شود.

/ 0 نظر / 20 بازدید