بررسی مشکلات سهام عدالت و حل آن

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امکان آزاد شدن سهام عدالت را فراهم می کنیم تا مردم از ثمرات این مالکیت و مدیریت خود استفاده کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، علی طیب نیا در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه حضور گسترده دولت در حوزه تصدی گری ها یکی از مشکلات عمده اقتصاد ایران در سال های متمادی بوده که ریشه آن در سالهای قبل از پیروزی انقلاب است، افزود: این موضوع در سال های اولیه انقلاب شدت گرفت و متاسفانه در دوره های اخیر با دوگانه ای کاملا ناسازگاری مواجه شده ایم.

وی گفت: از یک سو حضور و نقش دولت در حوزه تصدی گری ها و امر بنگاهداری به شدت توسعه یافته و از سوی دیگر این حضور در امر حاکمیتی که وظیفه ذاتی دولت است به شدت کاهش یافته است. طیب نیا افزود: اگر سهم هزینه های بودجه عمومی دولت در تولید ناخالص ملی را به عنوان شاخص از وظیفه های حاکمیتی دولت بگیریم این نسبت از چیزی حدود ۵۰ درصد در آستانه پیروزی انقلاب به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافته است.
رئیس سازمان خصوصی سازی نیز در این جلسه  با بیان اینکه واگذاری سهام عدالت به مردم و اجرای دقیق آن اولویت مهم خواهد بود، گفت: مشکلات بر سر راه مصوبات مربوط به واگذاری ها از دیگر اقدامات در دست اجرا خواهد بود.

سید علی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی   در اولین روز کاری خود به خبر نگاران  درباره اولویت های مهم خود در این سازمان، اظهار داشت: اصل 44قانون اساسی کشور یکی از سرلوحه های اقدامات این سازمان است که مورد توجه خواهد بود.

وی به آزادسازی سهام عدالت اشاره و عنوان کرد: واگذاری سهام عدالت به مردم و اجرای دقیق آن از اولویت ها کاری بنده به شمار می رود و درباره اقدامات انجام شده در این خصوص بررسی های بیش تر و کارشناسی انجام خواهد شد.

پوری حسینی تأکید کرد: بدیهی است مشکلاتی در روند اجرای مصوبات سهام عدالت بوده است که سریعا آنان شناسایی و بر طرف خواهد .وی با تأکید براینکه با شکل گیری هرگونه بخش خصوصی ناسالم به شدت برخورد می کنیم، گفت: امیدوارم بخش خصوصی سالم و کارآمد تقویت و توسعه یابد.

/ 4 نظر / 32 بازدید
انجمن تفریحی

سلام دوست عزیز ، وبلاگ بسیار خوبی داری ، مطالب وبلاگت عالیه ، من یه انجمن دارم نیاز به چند مدیر برای بخش های مختلف اگه امکان داره بیا به انجمنم و عضو شو و توی هرکدوم از بخش ها که دلت میخوات فعالیت کن ، ممنون میشم با من همکاری کنی ، اینم لینک عضویت : www.2forums.ir/register.php ، اینم لینک آموزش : http://2forums.ir/articles.php ، راستی عضو شدی به Admin پیام خصوصی بده برای مدیر شدن و یا می تونید با این ایمیل تماس بگیرید weblognet@yahoo.com

مونا

سلام وبلاگ زیبایی داری برای افزایش بازدید وبلاگت میتونی به آدرس زیر ثبتش کنی تا من و بقیه بازدید کنندگان بتونیم هر روز بهت سر بزنیم محلی که وبلاگتو ثبت میکنی بزرگترین دایرکتوری وبلاگ نویسان ایران هست و پر بازدید ممنون http://fabner.net

مریم

سلام وبلاگ زیبایی داری برای افزایش بازدید وبلاگت میتونی به آدرس زیر ثبتش کنی تا من و بقیه بازدید کنندگان بتونیم هر روز بهت سر بزنیم محلی که وبلاگتو ثبت میکنی بزرگترین دایرکتوری وبلاگ نویسان ایران هست ممنون http://fabner.net

مریم

سلام وبلاگ زیبایی داری برای افزایش بازدید وبلاگت میتونی به آدرس زیر ثبتش کنی تا من و بقیه بازدید کنندگان بتونیم هر روز بهت سر بزنیم محلی که وبلاگتو ثبت میکنی بزرگترین دایرکتوری وبلاگ نویسان ایران است ممنون http://fabner.net