تعیین تکلیف سهام عدالت

 مشاور سازمان خصوصی سازی درباره آزادسازی خرید و فروش سهام عدالت گفت: لایحه آزادسازی سهام عدالت به زودی تقدیم مجلس می شود و پیش بینی می کنیم این لایحه در سال آینده توسط نمایندگان مجلس تعیین تکلیف شود.

جعفر سبحانی درباره زمان آزادسازی سهام عدالت و آخرین تصمیمات در لایحه آزادسازی این سهام اظهار داشت : باید منتظر باشیم تا لایحه‌ای که ساز و کار آزادسازی سهام عدالت در آن پیشنهاد شده به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

وی تاکید کرد: حتی اگر لایحه سازماندهی سهام عدالت پیش از این هم تصویب هم می شد باز هم در حال حاضر امکان آزاد سازی سهام عدالت وجود نداشت چرا که باید فرصت شش ماهه برای تسویه اقساط تا سقف یک میلیون تومان به پایان می رسید. بعد از آن هم باید در سال جاری در چند مرحله سود سال گذشته را پرداخت شود.

مشاور سازمان خصوصی سازی ادامه داد: امیدواریم در نیمه دوم سال یا اوایل سال آینده موضوع آزادسازی سهام عدالت تعیین تکلیف شود. البته این موضوع در حیطه اختیارات سازمان خصوصی سازی نیست.

سبحانی افزود: در لایحه تدوین شده، آزادسازی سهام عدالت را در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس پیش بینی کرده‌ایم و این لایحه در هیات دولت تصویب شده اما هنوز به قانون تبدیل نشده و مجلس در این باره تصمیم نگرفته است.

وی با بیان اینکه برای ساماندهی سهام عدالت سه مرحله تعریف شد که نیمه دوم امسال، مرحله دوم این پروژه یعنی پرداخت سود به اجرا می رسد و آزادسازی فاز سوم ساماندهی سهام عدالت است، گفت: مسئولیت سازمان خصوصی سازی تدوین لایحه آزادسازی سهام عدالت بود که این پیشنهاد به تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی رسیده و در دولت هم تصویب شد. پس از این مجلس درباره این لایحه تصمیم خواهد گرفت. پیش بینی می شود، لایحه آزادسازی سهام عدالت در سال 97 تعیین تکلیف شود.

در ضمن

به موجب تصمیم شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، کلیه مشمولان سهام عدالت میتوانند تا پایان مهر ماه نسبت به پرداخت مانده مبلغ سهام تخصیصی خود اقدام کنند.

این مهلت قبلا تا پایان شهریور ماه جاری تعیین شده بود که با توجه به مصوبه شورای مزبور، مهلت پرداخت مانده مبلغ سهام تخصیصی مشمولانی که ارزش سهام آنان به طور کامل تسویه نشده است، تا پایان مهر ماه جاری تمدید شد.

کلیه مشمولان می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت از مانده سهام تخصیصی خود مطلع شده و در صورت تمایل، قبض پرداخت از طریق این سامانه اخذ نموده و مبلغ مد نظر خود را پرداخت کنند.

البته پرداخت این مبلغ الزامی نبوده و در صورت پرداخت مانده مبلغ تخصیصی سهام، به همین نسبت در آینده سود سهام عدالت مشمولین افزایش خواهد یافت.

/ 0 نظر / 58 بازدید